Institute Ukrainiky

Main menu

Карта проїзду

 

6-7 жовтня 2009 року м. Дніпропетровськ відвідав письменник, літературознавець, публіцист, громадський діяч, директор видавництва «Ярославів Вал», співголова координаційної ради  міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика, секретар ради Національної спілки письменників України - Михайло Федотович Слабошпицький. Перебуваючи у Дніпропетровську, Михайло Слабошпицький поспілкувався із журналістами, студентами вишів, виступив на обласному радіо, відвідав історичні пам’ятки міста та разом з «Інститутом Україніки» завітав до м. Запоріжжя.

Тематикою візиту  письменника стала презентація книги «Українська дивізія «Галичина», в рамках рубрики, започаткованої «Інститутом Україніки» - «Не розминутись з національною історією».

Першими побачили книгу представники засобів масової інформації  м. Дніпропетровська та області. В представленій книзі Михайло Федотович намагався відобразити всю сутність  створення та існування армії «дивізійників», навести лад у вітчизняній історії та нормалізувати стан сучасних поглядів на факти минулого. І врешті-решт припинити корегувати історію під сучасність.

Поспілкувавшись з журналістами Дніпропетровська Михайло Слабошпицький вирушив до м. Запоріжжя, де «Інститут Україніки» спільно з благодійним фондом «Оберіг», Всеукраїнською федерацією «Спас» та Запорізьким національним університетом влаштували зустріч-презентацію М.Ф.Слабошпицького з громадськістю.

На зустрічі у Запоріжжі М.Ф.Слабошпицький виступив з промовою, про те, що  сучасне суспільство дуже вдало диктує минуле, підбудовуючи його під умови сьогодення. Головним аспектом книги   «Українська дивізія «Галичина» є  детальний розгляд діяльності дивізії, як один з трагічних моментів Другої світової війни. Всі сторінки видання присвячені  розумінню та з’ясуванню сутності : хто вони дивізійники – жертви чи герої!?  


Зустріч проходила досить жваво: студенти ставили  до письменника запитання, пов’язані з  фактами минулого та теперішнім України.

 
Але не тільки студенти університету, а й громадськість була зацікавлена почути від письменника достовірні факти подій Другої  світової війни та дивізії Галичина – зокрема.
Михайло Федотович із задоволенням відповів на всі поставленні запитання.

 
По закінченню зустрічі Слабошпицький М.Ф. подарував університету книжки власного видання.

Але перебування діяча літератури в університеті на цьому не закінчилося. На зустріч з ним чекали студенти факультету журналістики Адже, як відомо, за освітою Михайло Федотович саме журналіст і почути від нього безцінну пораду в галузі журналістики є справжнім скарбом.Слабошпицький М.Ф.  поділився з присутніми своєю думкою про сучасну журналістику та дав  декілька  порад  для молодих акул пера.

Зустріч в стінах запорізького університету виявилась насиченою та залишила по собі  приємні спогади.

Та чи можливо, відвідавши козацьку землю не побачити її «серце» -  Запорізький дуб.

 

Михайло Федотович разом із співробітниками «Інституту Україніки» приїхав до старовинного Запорізького дубу, там письменника  зустрів  президент Всеукраїнської федерації «Спас», член Ради Українського Козацтва при Президентові України - Олександр Притула.

Олександр Притула запросив на екскурсію до «Історико-культурного комплексу «Запорізький Дуб».

Перебуваючи на території комплексу, побачивши відродження запорізького козацтва, вдихнувши «гетьманського повітря»…. нарешті -  ось він – могутній символ козацької слави Запорізький Дуб.

Декілька фото на згатку біля Запорізького велетня :

Відвідавши історико-культурний комплекс письменник разом із своїми друзями з Києва та співробітниками «Інституту Україніки» вирушили до м. Дніпропетровськ , адже попереду чекав ще один насичений на події день.


Другий день перебування Михайла Федотовича у Дніпропетровську розпочався з відвідування Нового Кодака – центру козацької паланки вольностей війська Запорізького.    


Слабошпицький М.Ф. детально розглянув, зображені на пам’ятному монументі, міста козацьких поселень.


Не оминув і увагою меморіальну форму, встановлену «Інститутом Україніки» на честь Акінфієва  І.Я.(ботаніко –географ Катеринославської флори).


Михайло Федотович завітав до обласної радіостанції.

На обласному радіо Слабошпицький М.Ф. виступив у прямому ефірі.

 На зустріч з Михайлом Федотовичем чекали студенти та викладачі дніпропетровських вишів.

На базі національного гірничого університету «Інститут Україніки» спільно з Центром культури української мови ім. О.Гончара влаштували зустріч-презентацію Слабошпицького М.Ф. зі студентами, викладачами та засобами масової інформації.


Михайло Федотович дав місцевим каналам невелике інтерв’ю, адже попереду на всіх присутніх чекала цікава розмова з письменником.


Свій виступ М.Ф.Слабошпицький почав словами Л.Толстого «Якщо зупиниться перо – зупиниться світ», тому, на думку М.Ф.Слабошпицького, як видавця, необхідно писати такі важливі книжки. Михайло Федотович прагне щоб про ці видання чули не тільки в Дніпропетровську, а й по всій Україні і за її межами. Чули не за вуальовану правду, а – прозору істину.


Презентація книги «Українська дивізія Галичина» визвала у присутніх зацікавленість тими фактами, які Михайло Федотович зобразив у виданні «Українська дивізія «Галичина».

 
Підчас зустрічі і студенти , і викладачі задавали питання Михайлу Федотовичу.
(на фото: Ігор Кочергін – канд. історичних наук)


По закінченню зустрічі Михайлу Федотовичу подякували за виступ гучними оплесками та словами вдячності за візит.


Михайло Федотович презентував університету декілька своїх виданьз власним автографом.

Фото на згатку.


Ще одним місцем зустрічі Михайла Федотовича з дніпропетровською громадою став музей «Літературне Придніпров’я ».


В стінах музею зустріч більше нагадувала  не презентацію видання, а  насичену розмову діячів мистецтва – письменників, художників, літераторів. Були підняти питання сучасної культури письма, видання книг та публікацій.


Як по закінченню кожної зустрічі, Михайла Федотовича «не відпускали» прихильники його діяльності без пам’ятного автографу на перших сторінках книги.

Два дні промайнули дуже швидко, і  нашому київському гостю вже час від’їжджати. Але ми сподіваємося та чекаємо нових зустрічей з Михайлом Федотовичем!   

Репортаж: Анна Труфанова
Фото: Олександр Лазько

 • 06
 • 09
 • 10
 • 11
 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 15
 • 07
 • 08
 • 12
 • 14
 • 15
 • 01
 • avtoportret khudozhnika
 • chi daleko do afriki
 • kholodniy dush istorii
 • mariya bashkirtseva
 • petro yatsik
 • poet iz pekla
 • prigodi kozaka mikoli
 • privatna sprava
 • ukrainski metsenati
 • 25poetiv