Institute Ukrainiky

Main menu

Карта проїзду

 

У вересні 2007 року  наше місто перегорнуло ще одну  сторінку свого літопису Тетієву виповнилось 493 роки.

Датою його заснування прийнято вважати 1514 рік – рік першої писемної згадки про Тетіїв як про центр навколишніх земель. В історії існує ще одна дата -  за Магдебурзьким правом статус міста Тетієву було надано у 1606 році, тобто 401 рік тому.

Історія – складна і багатогранна. Тож і в житті Тетієва є чимало сумних і трагічних сторінок.

Чого тільки не зазнала ця багатостраждальна земля: і розквіту, й занепаду, і розорення, й відродження… Війни, революції, голод, репресії, диктатури нищили людей, розлучали з батьківщиною, впливали на самобутню культуру й місцевий уклад, але любов до рідного краю завжди перемагала.

І сьогодні Тетіїв постає перед нами у всій своїй вересневій красі, впевнено дивиться у своє майбутнє. Але майбуття, як ми вже не раз переконувались, тісно пов’язане з минулим, а минуле – з людьми, котрі вписали свої біографії в літопис рідного міста. Цей літопис свідчить і про те, наскільки далекоглядними і мудрими, талановитими і працьовитими були наші пращури, яким сильним було прагнення до волі, і якою великою – любов до життя. Біографії наших поколінь також вплітаються в історію Тетієва. Приємно, що й ми, нинішні тетіївчани є творцями його краси і добробуту.

Хочеться добрим словом згадати колишніх керівників району та керівників міста, які внесли неоціненний вклад у розбудову соціальної інфраструктури міста:

                   

Пташника Івана Федоровича

Зайця Валентина Олександровича

Борсука Миколу Олександровича

Столярчука Данила Григоровича

Сердюка Володимира Павловича

Сенька Івана Федоровича

Марченка Сергія Яковича

Биховцева Анатолія Єфремовича

                            

Сьогоднішній Тетіїв – це сучасне місто, з своїм неповторним економічним, культурно-мистецьким, людським потенціалом, розвиненою інфраструктурою.

Місто живе, і що особливо приємно відмітити, є позитивні зрушення щодо розвитку промислових підприємств.

В 2007 році розпочало випуск продукції підприємство з іноземними інвестиціями ТОВ "Полініттекстиль" на якому зараз працює понад 100 мешканців нашого міста.

На базі колишньої фабрики «Весна» розпочало роботу спільне українсько-угорське підприємство «Гулівер», на якому понад 50 чоловік працюють над   пошиттям м’яких іграшок. Воно має неабиякі перспективи розвитку. Планується обладнати майже всі існуючі приміщення під виробництво та збільшити кількість працюючих до 110 чоловік.

Успішно сьогодні працюють підприємством ВАТ «ПМК – 300» в якому працюють 75 чоловік. За вісім місяців цього року освоєно 2,83 млн.гривень , що на 30% більше, ніж за відповідний період минулого року.

А також "Тетіївське хлібоприймальне підприємство" та  "Завод продтоварів".

                            

Станом на 01.01.2008 року в місті працює 173 підприємств, установ та організацій в числі яких 41 мале підприємство, 34 товариства з обмеженою відповідальністю, кілька фермерських господарства. Не малий внесок до розвитку міста докладають приватні підприємці, яких сьогодні понад 600 чоловік.

Самовіддано працюють колективи сільськогосподарських підприємств, добиваючись високих врожаїв, відтворюючи та розвиваючи тваринництво. 1345 жителів міста – працівників і ветеранів цих господарств – є сьогодні власниками земельних паїв.

Враховуючи наявні можливості, проводять благоустрій міста комунальні підприємства. Зрозуміло, що зробити все і одразу можливості немає, але роботи проводяться, поступово ведуться поточні ремонти.

Хочеться висловити вдячність від імені тетіївської громади і численним благодійникам, які вносили свої пожертвування у справу відродження міста.

У тому, як швидко змінюється обличчя міста, з’являються нові магазини, кафе, офіси, - велика роль малого і середнього бізнесу, динамічний розвиток якого сприяє вирішенню проблем зайнятості населення.

Гордістю міста є його інтелектуальна еліта. Близько 500 працівників центральної районної лікарні та санепідемстанції обслуговують населення району та міста, стоять на сторожі нашого здоров’я.     У Тетієві функціонує 4 загальноосвітні школи, ПТУ № 8, спортивна школа, спеціальна школа для дітей з особливими потребами, районний Центр позашкільної освіти, Тетіївський дитячий будинок, в яких працюють прекрасні педагоги та фахівці, вихованці яких стають переможцями районних та призерами обласних мистецьких, інтелектуальних, творчих конкурсів, олімпіад, конкурсів МАН.

                   

Саме тому, ось уже другий рік в рамках міської Програми "Обдарована дитина" протягом навчального року виплачується стипендія міського голови учням – переможцям обласних та Всеукраїнський олімпіад , переможцям конкурсів МАН.

А також, Мазурок Андрій, вихованець Центру позашкільної освіти, який виборов перше місце в обласному етапі Всеукраїнських змагань з початкового технічного моделювання.

Приємно відмітити активність шкільної молоді в організації учнівського самоврядування. Саме з ініціативи міської ради, в минулому навчальному році було проведено презентацію органів учнівського самоврядування міських шкіл. Ми переконались, що у нас підростає гідна зміна, здатна в майбутньому забезпечити процвітання нашого міста.

                           

Міська рада  постійно опікується 5-ма дитячими дошкільними закладами, дбаючи про належне навчання, виховання та харчування дошкільнят, забезпечення їм щасливого дитинства. Центром культурного життя міста є музична школа, районний та 2 міських будинки культури, де працюють прекрасні спеціалісти – майстри своєї справи. Варто додати, що місто має безліч юних талантів, таких як Ілона Мічан, Лілія Савчук, Аня Мамчур, Олександр Мостіцький, Володимир Панчук та інші. Чимало талановитих дітей є вихованцями дитячої музичної школи, Центру позашкільної освіти, працівники яких теж беруть участь в культурному житті міста. Адже сьогоднішній Тетіїв не можна вже уявити без чарівних голосів Олександра Костюка, Валентини Мічан, Петра Свірідова, співучої родини Парсяків, танцювальних гуртів під керівництвои Надії Паламарчук, Валерія Парсяка, Світлани Каткової, народних фольклорних ансамблів “Червона калина”, “Осіннє золото”. По праву гордимося ми письменниками Тетіївщини; семеро наших земляків є членами Національної Спілки письменників України.

                            

Відомим у всій країні та за її межами став Тетіїв завдяки громадській та творчій праці наших славних земляків письменників: Івана Драча, Миколи Кравчука та Валерія Герасимчука. Гідними продовжувачами їхньої справи є Василь Кріт, Михайло Сабадаш, Тетяна Міцінська та Леся Дзюба, Олександр Єрмолаєв.

                              

А досягнення окремих людей, колективів, це ж і досягнення міста, його слава і душа.
 • 06
 • 09
 • 10
 • 11
 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 15
 • 07
 • 08
 • 12
 • 14
 • 15
 • 01
 • avtoportret khudozhnika
 • chi daleko do afriki
 • kholodniy dush istorii
 • mariya bashkirtseva
 • petro yatsik
 • poet iz pekla
 • prigodi kozaka mikoli
 • privatna sprava
 • ukrainski metsenati
 • 25poetiv