Мультстудія «Веснянка»

У 1973 році на Обласній станції юних техніків м. Дніпропетровська (директор Коваль В.Ф.) на базі фото-кіностудії (керівник Матус М.Я.) була створена перша в Україні мультстудія «Веснянка». Художнім керівником новонародженої мультстудії став Марлен Якович Матус, а першим педагогом — Кіра Георгіївна Емеретлі.
У 1980 році було відкрито друге творче об'єднання, до якого прийшли працювати такі ентузіасти, як Курдюкова Л. І., Красний Ю. Є., Ямпольська О. О., Деркач С. В., Буйвід В. В., Романова С. В., Фоміна С. А., Великородна О.О.
Саме у цей час колективом «Веснянки» було створено власну експериментальну методику, яка зацікавила багатьох фахівців з різних країн світу. Як підсумок роботи колективу — більше ста високих міжнародних та вітчизняних нагород, включаючи дванадцять Гран-прі у Франції, Швейцарії та інших країнах. І ніколи «Веснянка» не зраджувала своєму кредо: кіно — це засіб, а основна мета — все ж таки виховання дітей.
У 1990 році на базі мультстудії було створено обласний дитячо-юнацький кіноцентр. До колективу влилися нові творчі сили: педагоги Юровська Л. Г., Лимаренко Г.І., Лимаренко О.О., Сидоркіна І. М., Антонець Ю. С., Вигонна Н. Ш., Лісовська Л. Д., Прокоф'єва Л. Є. та інші. Директором кіноцентру стає енергійна Валентина Володимирівна Слобода.
Що ж насправді відрізняє фільми дитячої аматорської кіностудії від професійної анімації, створеної дорослими для дітей?
Насамперед, різниця у тому, що досвідчений митець, використовуючи професійні засоби, намагається знайти таку форму, щоб вона була близька дитячій душі , бо тільки тоді стає можливий контакт з цією аудиторією.
А фільми «Веснянки» не мають потреби налагоджувати контакт з дитячим глядацьким залом, тому що створені вони представниками цього самого залу. Маленьким режисерам не потрібно відшукувати зрозумілу ровесникам форму, бо вона у них самих. Завдяки цим фільмам ми маємо унікальну можливість бачити світ очима дітей.
Багато було статей та нарисів про наші «мультики», про перемоги студії, медалі, нагороди, тобто зовнішній прояв діяльності «Веснянки». Та за перемогами стоїть нескінченна черга буднів, велика танелегка праця. Головне те, що завдяки цій праці, дитина винагороджується причетністю до великого таїнства — Творчості, святом, створеним власноруч, яке залишається з нею на все життя!
Деякі педагоги, отримавши творчий досвід роботи з дітьми пішли з «Веснянки» у самостійне плавання, створивши власні студії.
На їх місця прийшло нове поповнення - у кінці ХХ сторіччя у «Веснянці» стали працювати Довгялло Н. П., Попроцький А. Й., Власова Н. С., Соловйова Т. А., Кольцова С. М. Сьогодні колектив очолює закоханий у кіно Олександр Іванович Кучма. Наша фільмотека нараховує майже чотириста мультфільмів, створених дітьми «Веснянки».

Нагороди і премії






