Конкурс «Моє село»
У рамках Конкурсу виходила радіопрограма в ефірі Дніпропетровського обласного радіо , присвячена історії та культурі українських сел.
Інформація про конкурс та правила![]() |
Владислав Усенко, село Грякове, Чутівського району Полтавської області ГРЯКОВЕ В РОКИ РЕВОЛЮЦІЙ ТА ГРОМАДЯНСЬКОЇ ВІЙНИ. ПОЧАТОК РАДЯНСЬКОГО БУДІВНИЦТВА Лютнева революція 1917 року і події, що розгорнулися під її впливом в Україні, різко змінили життя гряківців. Як свідчать архівні документи, в 1917 році у Гряковому було створено волосну раду. Посаду голови Гряківської волосної ради з 28 жовтня 1917 року по 25 березня 1918 року обіймав Яків Потапович Симоненко1. |
![]() |
Вакуленко Володимир, м.Комарно, Городецький р-ну, Львівської області Село Бугаївка, Ізюмського району, Харківської області Історія села від днів заснування до наших днів |
![]() |
Савицька Алла, с. Васильківка, Дніпропетровська обл. Доброго дня! Ще раз вітаю Вас з усіма зимовими святами, зичу здоров’я, щастя, краси, молодості, заможності, творчого натхнення, цікавих радіопередач. Хочу зізнатися, що пишу не заради перемог у конкурсах, а для того, щоб порадувати слухачів, створити собі настрій та не потрапити в тенета старості. Адже в липні відзначила 55 років. І сумно, і щемно, та що вдієш – час не спинити. А ще хочеться творити, комусь бути потрібною. Ось як оці люди, про яких хочеться розповісти. |
![]() |
Петропавлівський будинок творчості дітей та юнацтва, смт. Петропавлівка, Дніпропетровська обл. «Знати, щоб пам’ятати» Рідно край! Це рідний край, наша Земля Петропавлівщини. Це наш При самарський край, щедрий і родючий, де повіки колосяться золотаві ниви, зеленіють луки і квітнуть сади, голубіють озерця і розливи, виблискують водами річка Самара та її притоки, в’ються стрічками дороги до села. |
![]() |
Петропавлівський будинок творчості дітей та юнацтва, смт. Петропавлівка, Дніпропетровська обл. Дівчата у сірих шинелях Минають дні, та не минають дати І нам, у день погожий про війну Онукам треба розказати Схиливши до Вітчизни сивину. |
![]() |
Короплясова Вера Кузьминична, г. Днепропетровск 4.03.2010. Здравствуйте, ведущая, журналистка Валентина Орлова. Я вас слышу по радио – есть у меня такой приёмничек – подарочек, где я могу слушать передачи в любое время. |
![]() |
Есаян-Матвієнко Ольга Гнатівна, м. Новомосковськ, Дніпропетровська обл. 23.02.2010р «Моє рідне село» «Пам'ять серця і війни» |
![]() |
Голубченко Ніна Кирилівна, с. Миколаївка, Софіївський р-н, Дніпропетровська обл. Шановні працівники радіомовлення! |
Історія сіл Перше Травня, Самоткань, Тарасівка та Новогригорівка.
Матеріали узагальнено завідуючою
Першотравенською сільською бібліотекою
Саржан Н.О.
Невеличке старовинне село на лівому березі Самоткані в 10 км від райцентру та 5 км від залізничної станції Верхньодніпровськ має давню та славну історію, якій можуть позаздрити і великі населені пункти.
Плюралізм колись і тепер...
Було колись, як писав Т. Г. Шевченко гомоніла вся Вкраїна...
Та що там Вкраїна...?! Гомоніло кожне місто, кожне село, кожна вулиця і сім’я.
Говорили всі і про все від малого до старого. Що на умі те й на язиці...
Було то влітку, у велику спеку, коли всі мешканці маленького села Отолозьке з нетерпінням чекали Яблуневого Спаса. Навколо шуміли комбайни: в кого вже пшениця дозріла, той молотив. Пахло грибами і ожиною.
Поряд із річкою стояла напіврозвалена хата, а біля неї - довга лава. Там полюбляли сидіти старенькі бабусі в очікуванні своїх корів з пасовиська. А на іншому березі річки були пошта і маленький клуб, який слугував для молоді Отолозького розважальним центром.
Вступ
...Я дуже люблю своє село. Багато в Україні є красивих міст і сіл, але найбільше мені подобається своє рідне село. У ньому я народилася і живу, тут я познайомилася зі своїми друзями, пішла у школу. Мої дідусь і бабуся також живуть у с. Садки. Вони часто розповідають цікаві історії про наше село і його мешканців. І в школі на уроках історії, народознавства, вчителі повідомляють нам про славетне минуле нашого рідного краю.
Мабуть, кожна людина вважає, що її місто або село, де вона народилася і живе, - найкращий куточок землі. Та і це зрозуміло, бо це місце - єдине, неповторне: воно збагатило мене своєю красою, подарувало друзів. Таким для мене є моє село Садки - добрим і чесним трудівником. Я люблю його щирою й ніжною любов'ю.
Ось скільки можна дізнатися про це, на перший погляд звичайне, невеличке село.
Добрий день, шановні добродії!
Випадково довідалася про Ваш конкурс «МОЄ СЕЛО» і вирішила прийняти участь. Тим більше, що дана проблема дуже актуальна, систематизованого майже немає, досить погано висвітлено і в районній газеті. А про книги чи якісь методичні посібники взагалі можна забутися.
Я викладач історії, і тому при підготовці до уроків завжди користуюся бібліотеками, музейними та архівними матеріалами. Можу сказати, що на підготовку уроку «Наш край у 1917-1920 рр.» я витратила майже 2 місяці. Збираючи по крупинці матеріал, систематизуючи його. Свідчення очевидців інколи заводили в нетрі невідомості.
Звертаюсь на вашу прекрасну передачу «Моє рідне село» з своїм твором на цю тему. Я, Віра Геннадіївна Сліпинчук живу в селищі Липівка П'ятихатського району, але моє серце назавжди вірне моєму найкращому в світі селу Верхньодніпровському району. Це село Мишурин Ріг, прекрасне, знамените, неповторне село з дивовижною, рідкісною назвою.
ти моє джерело до останнього дня.
Є у Васильківському районі село Шевченкове, котре цієї осені відзначає 100-річчя свого заснування. На урочистості зібралося все село, прибули керівники району. Сільський голова, Олег Володимирович Глагольєв, вітаючи односельчан розповів про заснування вихідцями з Григорівки хутора Ковалева, який пізніше і став селом Шевченкове. Він згадав основні віхи розвитку та знаменні події села, колгоспу, а потім асоціації , назвав династії кращих трударів - Литовченків, Верховських, Моторіних, Важнів, Дюдів. Сільський голова відзначив з нагоди 100-річчя села грамотами, квітами і подарунками ветеранів, педагогів, медиків, солдатську вдову, матерів-героїнь, аматорів самодіяльного мистецтва.
Шановні працівники інституту Україніки!
Як повелось, в перед останню неділю листопада місяця працівники 2-господарства відзначають своє свято. Я хоч і вчитель школи рідного села Бабайківки завжди буваю на ньому. Я вчитель (Заслужений УРСР 40 р стажу) біології й хімії. Понад 90 випускників здобули вищу освіту спеціаліста сільського господарства у ВУЗах Дніпропетр. і Полтави. Читаю і дивлюсь фото і радію аж сльози набігають від цього. Адже більше тут моїх вихованців-передовиків с-господарства Чвертка М. М. 30 років попрацював на Кіровці і тепер освоїв нову імпортну техніку.
Поздравляю Вас с днем радіо хоч уже і прошедшим.
Я первий раз почула гучномовне у 50 году. Поїхала до сестрички вона жила по ул. Плеханова 9 там була фабрика шили бурки. Ну я зайшла у хату їхню і бачу кружок весить на стіні і лене з него музика.
Де Орчик плине плюскотливо,
А верби дивляться у воду, яку скло,
Стоїть Грякове, давнє і чудове,
Багате на традиції і звичаї село.
Л. Іващенко
Доброго вам дня шановна редакція часопису «Інститут україніки».
Надсилаю Вам своє оповідання.
Житейська фабула
(Присвячую світлій пам'яті моїх дорогих дідуся та бабусі)