Інститут Україніки

Головне меню

Фотопроект М. Матуса

Семейный альбом 1893 - 1957

Карта проїзду

 

122 серпня 2012 року відбувся VI Фестиваль «Козацький Спас на Кодаку» за ініціативи Міжнародної громадської організації «Інститут Україніки» спільно з національно-культурними товариствами за підтримки представників влади та духівництва Дніпропетровської області.

1

Святкування проходило в рамках проекту «Єдність у різномаїтті», метою якого є вивчення традицій та обмін культурною спадщиною між українським народом та різнонаціональними діаспорами.

Великий або Яблучний Спас -свято достиглого врожаю, яке припадає на завершення основних польових робіт та відзначається як прояв подяки Богу за щедрі дари літа .

За традицією Фестиваль було проведено на знаковому для Дніпропетровська місці, біля пам’ятного знаку «Кодацької паланки» по вул. Набережна Заводська (навпроти церкви) - звідки розпочалася історія нашого міста.

2

Урочисто фестиваль відкривали Олексій Лазько - фундатор Міжнародної громадської організації «Інститут Україніки», організатор Фестивалю та справжні козаки нашої сучасності президент та віце-президент ВГО «Всеукраїнська федерація «Спас» Олександр Притула і Геннадій Поляков.

На святі виступили: український музичний фольклорно-обрядовий театр «Родослав», дитяча школа козацького бойового мистецтва «Спас-Штурм», керівники та творчі колективи національних громад Дніпропетровської області.

«Українці, разом з представниками інших національностей, що проживають у Дніпропетровську, вже шостий рік поспіль збираються на Фестиваль «Козацький Спас на Кодаку», - розповідає Олексій Лазько. Тут панують злагода, радість спілкування, утвердження стародавніх традицій різних народів. Зберігати заповіти предків, свій народ, свою сім'ю і свою землю – це першочергове завдання кожного з нас.

Напередодні 21-ї річниці Незалежності України наш Фестиваль згуртував тих, хто поважає власну історію, загальнолюдську культуру і кому не байдужий подальший шлях розвитку нашої держави, де найважливішими вимірами повинні бути життя, свобода і єдність націй у їх різноманітті».

3

Із привітальним словом виступила Ірина Георгієвна Зайцева - заступниця Дніпропетровського міського голови та висловила подяку організаторам та учасникам фестивалю за розвиток національних культур та налогодження толерантних відносин на Дніпропетровщині.

4

З благословення єпископа Дніпропетровського і Криворізького Симеона у заході прийняли участь секретар Дніпропетровської єпархії протоієрей Віталій Лопушанський та протодиякон Димитро Поворотній. Пан Віталій відзначив, що на Спас люди з вдячністю звертаються у молитвах до Спасителя, що є символом розквіту і родючості усього створеного у безкінечному царстві життя.

На святі представники управління з питань внутрішньої політики Дніпропетровської обласної ради привітали гостей та нагородили похвальними листами представників національних товариств за активну участь у громадському житті Дніпропетровщини.

5

До нагороди були представлені:

Леонід Іванович Сурков - учасник ансамблю «Гутен Абент» Дніпропетровського обласного товариства німців «Відергебурт»;

Альбертас Йозовіч Роже - заступник голови правління ЛКДЦ «Гінтарас», директор школи мистецтв м.Дніпродзержинськ;

Іркен Рахметовіч Тлеуберлін - секретар Дніпропетровської обласної громадської організації «Казахстанський культурний центр« Адал»»;

Нателла Кареновна Парсаданова - голова молодіжного центру «Аракс» Дніпропетровського обласного товариства вірменської культури ім.Григора Лусаворича;

Савелій Борисович Басс - ветеран ВВВ, полковник у відставці, керівник Товариства ветеранів єврейської громади;

Таміла Джоніевна Гваджаіа - солістка Дніпропетровського обласного центру грузинської культури «Сакартвело»;

Альбіна Іларіонівна Тен - почесний член Дніпропетровської громадської організації «Корейське суспільство« Асадаль »»;

Марія Войцеховна Хшановська — активна учасниця Дніпропетровської громадської організації «Союз поляків« Огніско »»;

Павло Федорович Фахіров - голова ревізійної комісії Дніпропетровського обласного товариства греків «Елефтерія»;

Ліван Гіаєвіч Баазов - активіст молодіжного єврейського руху «Шіурей Тора»

Олег Борисович Левицький - член Регіонального громадського об'єднання Дніпропетровської області «Білоруси Придніпров'я», майстер народної творчості;

Наталія Миколаївна Онищенко - художній керівник музично-обрядового театру «Родослав»;

Елла Натанівна Сидоренко — керівник Дніпропетровського відділення Всеукраїнської жіночої єврейської організації Проект Кешер;

Катерина Леонтіївна Савкіна - художній керівник ансамблю російської пісні «Голубки» Богданівського сільського будинку культури.

6

7

7а

7б

7в

7г

7ж

7з

7и

7к

8

Український музичний фольклорно-обрядовий театр “Родослав” під керівництвом Наталі Онищенко традиційно відкрив концертну програму піснею “Червона калина”.

9

Показовий виступ дитячого колективу школи бойових мистецтв “Спас-Штурм”.

10

Звеселив настрій усім присутнім ансамбль руської пісні “Голубки” Богданівського будинку культури.

11

Чарівна грузинська співачка Таміла Гваджаіа виконала пісні на українській та грузинській мовах з свого дебютного альбому “Дві сестри: Україна — Грузія”.

12

Олег Левицький — соліст громадського об'єднання “Білоруси Придніпров'я” заспівав пісню “А я лягу прилягу” на білоруській мові.

13

Альбіна Тен, солістка корейського товариства “Асадаль”, чарівний голос і тендітність.

14

Крістіна Паронян презентувала пісні на вірменській мові, які не залишили байдужими гостей фестивалю.

15

17

У фіналі концерту виступив енергійний та мелодичний єврейський дует “Авів”.

18

19

А по завершенні фестивалю отець Віталій у своєму слові привітав усіх зі святом Преображення Господнього та освятив яблука і мед. Опісля гості та учасники мали змогу поласувати справжнім українським кулішем та смачними яблуками з медом.

20

21

Так завершився щорічний Фестиваль Яблуневого Спасу на Кодаку, який святкується вже вшосте і став гарною традицією для мешканців Дніпропетровщини. Олексій Лазько подякував усім, хто приймав участь у святі і запросив на наступний Спас, який проходитиме вже у 2013 році.

До нових зустрічей шановні поціновувачі культури та традицій нашого краю!

Стаття: Катерина Цуд

Фото: Столярова Тетяна

 • 06
 • 09
 • 10
 • 11
 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 15
 • 07
 • 08
 • 12
 • 14
 • 15
 • 01
 • avtoportret khudozhnika
 • chi daleko do afriki
 • kholodniy dush istorii
 • mariya bashkirtseva
 • petro yatsik
 • poet iz pekla
 • prigodi kozaka mikoli
 • privatna sprava
 • ukrainski metsenati
 • 25poetiv

Хто зараз на сайті

На сайті 83 гостей та відсутні користувачі

Відкритий лист