Інститут Україніки

Головне меню

Карта проїзду

11 жовтня 2009 року відбувся фінальний матч з футболу,  щорічного турніру національних общин Придніпров’я .

Футбольний турнір національних общин Придніпров’я  проходив в пам'ять  загиблих в авіакатастрофі 1979 року над Дніпродзержинськом, в якій загинуло 179 людей, серед них футбольна команда «Пахтакор».

У фінальний турнір вийшли дві команди: команда грузинської та команда єврейської общин.

Фінальний матч виявився жвавим вже  з перших хвилин. Атакуючи ворота суперника єврейська команда відкрила рахунок.

Грузинська команда  не змусила вболівальників довго чекати… і ось рахунок
зрівнявся 1:1.

Після,  майже двох забитих поспіль м’ячів, перший тайм пройшов досить спокійно, але й були моменти коли у вболівальників перехоплювало подих від гострих атак.

Емоційне напруження досягло свого апогею в середині другого тайму. Команди досить напружено атакували ворота одна одній, з різних точок футбольного поля і врешті-решт єврейська команда відзначилась попадання м’яча у ворота грузинської команди. 2:1- єврейська команда попереду!

Під лікуючи крики та емоційний сплеск єврейських вболівальників, від щойно забитого м’яча,  грузинська команда нанесла удар у відповідь. Рахунок зрівнявся -  2:2. Тепер вже лікують фани грузинської команди.

Відчайдушні вболівальники. На фінальний матч прийшли і діти і дорослі, впродовж 90 хвилин вони що сили підтримували свої команди. Але на стадіоні були присутні не лише вболівальники єврейської чи грузинської команд, на матч завітали й представники інших національних  общин Дніпропетровщини. Зокрема Олена Левицькая –білоруська община.

Досить напруженими виявились останні хвилини матчу ні грузинська, ні єврейська команди не хотіли поступатися  та жваво атакували ворота суперників.

Та чи за волею долі, чи завдяки тактиці єврейських футболістів, грузинська команда отримала м’яч-поразки в свої ворота.

По закінченню матчу фіналісти та переможці отримали свої нагороди.

Вітаємо всі команди - учасниці турніру! Та бажаємо кожній з них здобути перемогу в наступному турнірі!