Село Зороків, як писав краєзнавець Микола Брицун, одне з найдавніших на Черняхівщині. Знання кореня “зро”, “зрити”, тобто дивитись, споглядали крізь густий ліс, зарослі. Село було побудовано в урочищі Зорок, ручай, річечка Зорка. А поселення людей почало називатись Зороков.

Зараз – це центр сільської Ради, дворів 180, населення 488 чоловік.  Сільраді підпорядковані населені пункти: Вишпіль, Іванків, Верболази, хутір Синявка.

Село Зороків відоме з 1772 року. Воно розташовано за 16 км від обласного центру Житомира і за 7 км від районного центру Черняхова і залізничної станції Горбаші.

В селі в 1772 році на кошти прихожан була побудована церква в ім’я Василя Великого, а в 1869 році було прибудовано нові бокові частини і дзвіницю.

В 1869 році в селі працював винокурний завод. Крім цього в селі Верболази працювала фабрика по виробництву фаетонів, печатка якої збереглася до цього часу (знаходиться в Черняхівському музеї).

В Зорокові в 1913 році було відкрите двокласне сільське училище. Приміщення стоїть до цього часу.

Село Іванків в архівних документах згадується за 1866 рік. Там вказується, що в селі було 14 дворів, в яких проживало 53 чоловіки. Площа землі в кількості 183 десятини належала поміщику Казиміру Івану Юр’євичу.

Назва села Вишпіль ніби то походить від слова “шпилька”. Земля на якій проживали селяни і яка належала польському панові Салісу була видовжена і з одного боку кінчалась вузькою смужкою, схожою на шпильку. Звідси, ніби, і пішла назва. Більш вірогідно, що згідно старовинних назв європейських міст - “поль” значило город, місто, (наприклад, Ігнатполь – Овручський район, Ігнатове поле (місто); Мирополь – місто миру, Романівський район). Вишполь – високе місто, так як під Києвом місто Вишгород – високий город.

До 1905 року в селі Вишполі була лише одна грамотна людина. Це Мамрай Прокіп, який самотужки навчився читати і писати в солдатах. В 1905 році в селі було відкрито церковно-приходську школу.

В селах Зорокові, Вишполі, Іванкові Радянська влада встановлена в 1918 році. Сільська Рада в Зорокові була обрана в квітні 1921 року, а до того селом керував комітет незаможних селян (комнезам та ревком). Першим головою комнезаму був обраний Коломієць Михайло Лукич.

Село Вишпіль входило до Зароківської сільської Ради, а в 1928 році була створена Вишпільська сільрада. Першим  головою сільради був Шевчук Олександр, секретарем - Дятел М.Т. Першими комуністами в селі Вишполі були Кушнір і Носаль, а комсомольцями – Шевчук Микола Устимович, Прокопчук Сергій Трохимович, Пархомчук Володимир Прохорович, Дятел Микола Тимофійович.

Після закінчення громадянської війни в с. Вишполі в бувшому поміщицькому маєтку, була створена колонія червоних інвалідів (громадянської війни). Головою колонії був Данилюк В.

В 1927 році з даної колонії була утворена комуна ім. Щорса, в 1933 році ця комуна перейшла на статут колгоспу. Першим головою даного колгоспу був Дятел Федір Степанович, після нього до 1939 року головою даного колгоспу був член КПРС з 1928 року Бурнейко Віктор Йосипович.
До Великої Жовтневої революції значна частина земельних площ в селі Вишпіль належала поміщику Душневському, а в Іванкові – Казиміру.

Сільська Рада в с. Зорокові була створена в 1919 році, а до того селом керував Комнезам. Першим його головою був Коломієць Михайло Лукич. Потім він став і першим головою колгоспу села Зорокова.

Неподалік села Іванкова виявлено слов’янське поселення V-VII століть нашої ери.

В с. Іванкові в 1921 році було організовано товариство по спільній обробці землі –ТСОЗ, головою якого був Закон Рувин Йосипович. До ТСОЗ  входило 15 дворів.

В 1930 році тут був організований колгосп, першим головою якого був Трохименко Іван.

В липні 1941 року села Зороків, Іванків, Вишпіль були окуповані німцями, частина людей до цього була мобілізована в Радянську Армію. А з тих людей, що залишилися в селі, частина пішла в партизани. Це із села Зорокова: Мовчан Софія Максимівна (нагороджена ордером Червоної Зірки, Кульба Ольга Саввівна, Забродська Антоніна Петрівна, Данилівський Казимір Антонович, Логвинчук П.Ф., Коломієць С.Д., Степаненко В.Р., Коломієць Д.С. За участь в партизанах фашисти спалили хати, жінок і дітей Данилівського К.А. і Коломійця С.Д.

В листопаді 1941 році в с. Вишпіль була організована підпільна група із 7 чоловік: Дятел М.Т.- керівник групи, Штоль В.П., Штоль В.В., Приходько А..Я., Бідун Н.К., Мендель М.І. і лісник Ольхович. Підпільна група діяла під керівництвом Житомирського обкому КПУ.

В період Великої Вітчизняної війни 117 чоловік села Зорокова віддали своє життя в боротьбі з фашистами. А взагалі зі зброєю в руках  воювали з фашистами із с. Зороків 118 чоловік, із с. Іванків – 35 чоловік, із с. Вишпіль – 79 чоловік. Всього 232 чоловіки, із них 98 нагороджені бойовими орденами і медалями.

На братських могилах воїнів – визволителів поставлені обеліски. В післявоєнні роки всі три села об’єднались в одне господарство – колгосп ім. Фрунзе, де було 2174 га орної землі, 140,5 га  луків і пасовищ, 91,5 – лісу, 2,08 га – ставів.

Напрям господарства був – зерново-картоплярський і льонарський, з розвиненим м’ясо-молочним тваринництвом. В рослинництві вирощували жито, озиму  пшеницю, ячмінь, овес, кукурудзу і картоплю.

Села Зороків, Іванків і Вишпіль – електрифіковані і радіофіковані. В усіх селах були магазини, медпункти. В Зорокові – відділення зв’язку, Будинок культури, сільська бібліотека. В селах Зороків і Вишпіль працювали школи, клуби, сільмаги.

В 80-і роки ХХ століття колгосп ім. Фрунзе був переведений в радгосп по вирощуванню насіння овочевих культур  і названий радгоспом “Черняхівський”.

Селяни почали переходити на фермерський тип господарювання, так як земля перейшла в приватну власність.