Українські традиції, свята й обряди
Українські традиції - це різноманітні звичаї, що наділені багатим внутрішнім прихованим змістом. Фольклор містить у собі величезний потенціал народу, відбиваючи його менталітет і пріоритети. Протягом багатьох сторіч і століть формувалася традиція, що відбивала у своєму змісті архетип як щось властиве тому або іншому народові, яке робить його оригінальним з погляду історії культури. Звичаї - це результат довгого шляху становлення й удосконалення ритуального дійства народу.
Розглядаючи фольклор, у якому знаходиться тонка душа народної традиції, ми можемо знайти і розкрити ті особливості, що дозволять говорити нам про смислове і символічне значення обряду.
Сакральний зміст ритуалу часто втрачає свою семантику і тоді приходиться говорити не про сакральність, а про свято, що відзначають так, а не інакше в силу сформованої протягом століть традиції, якої дотримувались наші бабусі і дідусі. У такому випадку доводиться вести мову про свято, значимість якого знають далеко не всі, мало того, не в кожному це торкає щиросердечних струн власного бажаного інтересу.
У цій категорії немає статей. Якщо дочірні категорії показуються на цій сторінці, то вони можуть містити статті.
Дочірні категорії
- Українські народні свята та звичаї . Сапіга В. К.
- Українські сімейні звичаї та обряди
- Українські весільні традиції
- Українські традиції поховання
- Традиції української вишивки
- Українська писанка
- Українська обрядова їжа
- Українські традиції виховання дітей
- Вірування українців
- Українські народні звичаї в сучасному побуті в країнах діаспори
- Національний характер українців та його вплив на становленя сучасної української державності: етносоціологічний аспект
- Українські свята й обряди календарного циклу