Інститут Україніки

Головне меню

Карта проїзду

 

Конкурс «Моє село»

 

У рамках Конкурсу виходила радіопрограма в ефірі Дніпропетровського обласного радіо , присвячена історії та культурі українських сел.

Інформація про конкурс та правила


Конкурсні роботи учасників:

 
Конкурсні роботи учасників 2009 року
Владислав Усенко, село Грякове, Чутівського району Полтавської області

ГРЯКОВЕ В РОКИ РЕВОЛЮЦІЙ ТА ГРОМАДЯНСЬКОЇ ВІЙНИ.

ПОЧАТОК РАДЯНСЬКОГО БУДІВНИЦТВА 

Лютнева революція 1917 року і події, що розгорнулися під її впливом в Україні, різко змінили життя гряківців. Як свідчать архівні документи, в 1917 році у Гряковому було створено волосну раду. Посаду голови Гряківської волосної ради з 28 жовтня 1917 року по 25 березня 1918 року обіймав Яків Потапович Симоненко1.

 
Вакуленко Володимир, м.Комарно, Городецький р-ну, Львівської області

Село Бугаївка, Ізюмського району, Харківської області

Історія села від днів заснування до наших днів

В давнину через територію села проходив один із головних шляхів татарських набігів на українські та російські землі Муравський шлях, який розділявся на два – Ізюмський та Кальміуський. Серед населення села Бугаївка і досі існує легенда щодо назви села: нібито багатий козак Бугайов був одним із перших поселенців цього населеного пункту. Назва не змінювалася, хоча в «Географічному словнику Російської імперії» (1863 рік видання) зазначена подвійна назва села – Бугаївка-Ізюмець. 
 
Савицька Алла, с. Васильківка, Дніпропетровська обл.

Доброго дня! 

Ще раз вітаю Вас з усіма зимовими святами, зичу здоров’я, щастя, краси, молодості, заможності, творчого натхнення, цікавих радіопередач. Хочу зізнатися, що пишу не заради перемог у конкурсах, а для того, щоб порадувати слухачів, створити собі настрій та не потрапити в тенета старості. Адже в липні відзначила 55 років. І сумно, і щемно, та що вдієш – час не спинити. А ще хочеться творити, комусь бути потрібною. Ось як оці люди, про яких хочеться розповісти. 

 
Петропавлівський будинок творчості дітей та юнацтва, смт. Петропавлівка, Дніпропетровська обл.

«Знати, щоб пам’ятати» 

Рідно край! Це рідний край, наша Земля Петропавлівщини. Це наш При самарський край, щедрий і родючий, де повіки колосяться золотаві ниви, зеленіють луки і квітнуть сади, голубіють озерця і розливи, виблискують водами річка Самара та її притоки, в’ються стрічками дороги до села.

 
Петропавлівський будинок творчості дітей та юнацтва, смт. Петропавлівка, Дніпропетровська обл.

Дівчата у сірих шинелях 

Минають дні, та не минають дати

І нам, у день погожий про війну

Онукам треба розказати

Схиливши до Вітчизни сивину. 

 
Короплясова Вера Кузьминична, г. Днепропетровск

4.03.2010. 

Здравствуйте, ведущая, журналистка Валентина Орлова. 

Я вас слышу по радио – есть у меня такой приёмничек – подарочек, где я могу слушать передачи в любое время.

 
Есаян-Матвієнко Ольга Гнатівна, м. Новомосковськ, Дніпропетровська обл.

23.02.2010р 

«Моє рідне село»

«Пам'ять серця і війни» 

 
Голубченко Ніна Кирилівна, с. Миколаївка, Софіївський р-н, Дніпропетровська обл.

Шановні працівники радіомовлення!

До Вас звертається Голубенко Ніна Кирилівна. Перш за все дякую комісії, яка присудила мені її премію у конкурсі «Моє рідне село». Моїй радості не було меж. І хоч я ще її не отримала, але діло не в грошах. Після вашого оголошення переможців, до мене телефонували друзі, знайомі, всі поздоровляли. І я зрозуміла, що радіо слухають всі, а от газети читають мало, тому що ціни на них недоступні. Я часто пишу критичні листи в газети «Вісті Софіївщини», «Сільські вісті», але про це знають мало. Тож і ще раз спасибі, спасибі!

 

Історія сіл Перше Травня, Самоткань, Тарасівка та Новогригорівка.

Матеріали узагальнено завідуючою
Першотравенською сільською бібліотекою
Саржан Н.О.

Невеличке старовинне село на лівому березі Самоткані в 10 км від райцентру та 5 км від залізничної станції Верхньодніпровськ має давню та славну історію, якій можуть позаздрити і великі населені пункти.

Детальніше...

Плюралізм колись і тепер...
Було колись, як писав Т. Г. Шевченко гомоніла вся Вкраїна...
Та що там Вкраїна...?! Гомоніло кожне місто, кожне село, кожна вулиця і сім’я.
Говорили всі і про все від малого до старого. Що на умі те й на язиці...

Детальніше...

ЦИКЛ ОПОВІДАНЬ «У СТИЛІ VILLAGE»

МОЛОДА СТАРІСТЬ

Було то влітку, у велику спеку, коли всі мешканці маленького села Отолозьке з нетерпінням чекали Яблуневого Спаса. Навколо шуміли комбайни: в кого вже пшениця дозріла, той молотив. Пахло грибами і ожиною.

Поряд із річкою стояла напіврозвалена хата, а біля неї - довга лава. Там полюбляли сидіти старенькі бабусі в очікуванні своїх корів з пасовиська. А на іншому березі річки були пошта і маленький клуб, який слугував для молоді Отолозького розважальним центром.

Детальніше...

ІСТОРІЯ ІЗ ЖИТТЯ СЕЛА САДКИ

Вступ

...Я дуже люблю своє село. Багато в Україні є красивих міст і сіл, але найбільше мені подобається своє рідне село. У ньому я народилася і живу, тут я познайомилася зі своїми друзями, пішла у школу. Мої дідусь і бабуся також живуть у с. Садки. Вони часто розповідають цікаві історії про наше село і його мешканців. І в школі на уроках історії, народознавства, вчителі повідомляють нам про славетне минуле нашого рідного краю.


Мабуть, кожна людина вважає, що її місто або село, де вона народилася і живе, - найкращий куточок землі. Та і це зрозуміло, бо це місце - єдине, неповторне: воно збагатило мене своєю красою, подарувало друзів. Таким для мене є моє село Садки - добрим і чесним трудівником. Я люблю його щирою й ніжною любов'ю.

Ось скільки можна дізнатися про це, на перший погляд звичайне, невеличке село.

Детальніше...

Добрий день, шановні добродії!

Випадково довідалася про Ваш конкурс «МОЄ СЕЛО» і вирішила прийняти участь. Тим більше, що дана проблема дуже актуальна, систематизованого майже немає, досить погано висвітлено і в районній газеті. А про книги чи якісь методичні посібники взагалі можна забутися.
Я викладач історії, і тому при підготовці до уроків завжди користуюся бібліотеками, музейними та архівними матеріалами. Можу сказати, що на підготовку уроку «Наш край у 1917-1920 рр.» я витратила майже 2 місяці. Збираючи по крупинці матеріал, систематизуючи його. Свідчення очевидців інколи заводили в нетрі невідомості.

Детальніше...

Добрий день, шановні працівники Дніпропетровського обласного радіо!

Звертаюсь на вашу прекрасну передачу «Моє рідне село» з своїм твором на цю тему. Я, Віра Геннадіївна Сліпинчук живу в селищі Липівка П'ятихатського району, але моє серце назавжди вірне моєму найкращому в світі селу Верхньодніпровському району. Це село Мишурин Ріг, прекрасне, знамените, неповторне село з дивовижною, рідкісною назвою.

Детальніше...

Ах село ти моє, ти - велика рідня,
ти моє джерело до останнього дня.

Є у Васильківському районі село Шевченкове, котре цієї осені відзначає 100-річчя свого заснування. На урочистості зібралося все село, прибули керівники району. Сільський голова, Олег Володимирович Глагольєв, вітаючи односельчан розповів про заснування вихідцями з Григорівки хутора Ковалева, який пізніше і став селом Шевченкове. Він згадав основні віхи розвитку та знаменні події села, колгоспу, а потім асоціації , назвав династії кращих трударів - Литовченків, Верховських, Моторіних, Важнів, Дюдів. Сільський голова відзначив з нагоди 100-річчя села грамотами, квітами і подарунками ветеранів, педагогів, медиків, солдатську вдову, матерів-героїнь, аматорів самодіяльного мистецтва.

Детальніше...

Шановні працівники інституту Україніки!
Як повелось, в перед останню неділю листопада місяця працівники 2-господарства відзначають своє свято. Я хоч і вчитель школи рідного села Бабайківки завжди буваю на ньому. Я вчитель (Заслужений УРСР 40 р стажу) біології й хімії. Понад 90 випускників здобули вищу освіту спеціаліста сільського господарства у ВУЗах Дніпропетр. і Полтави. Читаю і дивлюсь фото і радію аж сльози набігають від цього. Адже більше тут моїх вихованців-передовиків с-господарства Чвертка М. М. 30 років попрацював на Кіровці і тепер освоїв нову імпортну техніку.

Детальніше...

Доброго дня мое любиме радіо і ведучи Орлова Л. і Пасічний

Поздравляю Вас с днем радіо хоч уже і прошедшим.

Я первий раз почула гучномовне у 50 году. Поїхала до сестрички вона жила по ул. Плеханова 9 там була фабрика шили бурки. Ну я зайшла у хату їхню і бачу кружок весить на стіні і лене з него музика.

Детальніше...

Де Орчик плине плюскотливо,
А верби дивляться у воду, яку скло,
Стоїть Грякове, давнє і чудове,
Багате на традиції і звичаї село.
Л. Іващенко

Детальніше...

Доброго вам дня шановна редакція часопису  «Інститут україніки».
Надсилаю Вам своє оповідання.

Житейська фабула
(Присвячую світлій  пам'яті моїх дорогих дідуся та бабусі)

Детальніше...

 • 06
 • 09
 • 10
 • 11
 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 15
 • 07
 • 08
 • 12
 • 14
 • 15
 • 01
 • avtoportret khudozhnika
 • chi daleko do afriki
 • kholodniy dush istorii
 • mariya bashkirtseva
 • petro yatsik
 • poet iz pekla
 • prigodi kozaka mikoli
 • privatna sprava
 • ukrainski metsenati
 • 25poetiv

Хто зараз на сайті

На сайті один гість та відсутні користувачі

Відкритий лист